Öğrenci Koçluğu

Sınavlara hazırlık sürecinde öğrencinin ders çalışması kadar alanında uzman bir öğretmenin danışmanlığı da önemlidir. 15-18 yaşlarında olan bir lise öğrencisinin sınav hazırlık sürecinde karşılaştığı sıkıntılara sadece kendi çabasıyla çözüm bulması kolay değildir. İşte bu nedenle öğrencimizin dersine giren ve daha yakından tanıma fırsatı bulan öğretmenlerimiz, idare tarafından görevlendirilerek öğrencimize yardım etmektedir.

Öğrenci koçu; veli, öğrenci, sınıfı, öğrencilerinin dersine giren diğer öğretmenler ve okul yönetimi ile etkileşime geçen güçlü bir aktördür. Verdiğimiz eğitim ve öğretim hizmetlerini bütünleyen bir işlevi vardır. Koçluk yapan öğretmenlerimiz, kursumuzdaki zengin eğitim-öğretim hizmetlerini, öğrencinin bu hizmetlerden verimli bir şekilde yararlanması, velilerin yapılan çalışmalardan haberdar olup çocuğunun gelişimini izleyebilmesi, katıldığı faaliyetleri tanımasını sağlar. Öğretim yılı başlarken atanan sınıf koçu, veli ve öğrenci için bir çözüm ortağıdır. İlk ders haftasından itibaren derslerine girmeye başladığı sınıfındaki öğrencilerin velileriyle de iletişim kurar. Bu merhabayla başlayan iletişim, öğretim yılı tamamlanana dek periyodik olarak sürer. Veliler ile telefonda 15 günde bir veya ihtiyaç olduğu diğer zamanlarda telefon görüşmesi yapar.

Sınıf koçlarımız ve velilerimizin görüşmelerinin temel amacı, öğrencimizin başarısının desteklenmesi ve devam etmesidir.